Opis łowiska

Łowisko zlokalizowane jest na dzikim stawie o powierzchni 38 ha i głębokości od 0,7 do 3,5 metra, położonym z dala od zabudowań, w sąsiedztwie hodowlanych stawów karpiowych. Położone jest we wschodniej części Wielkopolski. Zbiornik dookoła porośnięty jest trzciną, na północno-wschodnim oraz wschodnio-południowym brzegu za naszym stanowiskiem występuje piękny las i bagna, w którym nie brakuje dzikich zwierząt.

Od kilkudziesięciu lat istniał jako nieużytek, dorybiany jest rybami z odłowów stawów.

Kiedy zbiornik został udostępniony wędkarzom, od kilku lat w gospodarstwie zaczęliśmy prowadzić hodowlę i selekcję dużych karpi z przeznaczeniem na łowisko. Karpie które przekroczyły masę 10 kg. są wypuszczane. W ten sposób dbamy o uzupełnianie i powiększenie pogłowia ryb na łowisku.

Dno łowiska jest w większości pokryte roślinnością , lecz występują miejsca z mniejszą ilością roślinności i mułu. Dno zbiornika jest tak ukształtowane że występują na nim również miejsca o głębokości nawet do 3,5m.

Na łowisku znajduje się 20 dwuosobowych stanowisk wyposażonych w drewniane pomosty o powierzchni 30m2. Na każdym z nich znajduje się łódka do dyspozycji wędkarza. Istnieje takrze możliwość wcześniejszej rezerwacji łowiska. Przy zbiorniku wybudowane zostało zaplecze socjalne z sanitariatem, oraz łazienką, które są do dyspozycji karpiarzy przyjeżdżających na łowisko.

fish

Dziki i naturalny staw

Położony na obszarze 38 ha, nasz staw oferuje wędkarzom nie tylko wyjątkowe łowisko, ale i piękne otoczenie. Zanurz się w dzikiej przyrodzie Wielkopolski.

fish

Selektywna hodowla karpi

Nasza pasja to hodowla dużych karpi. Dzięki starannej selekcji, wypuszczamy do stawu tylko te osobniki, które przekroczyły masę 10 kg, dbając o bogactwo i różnorodność łowiska.

fish

Komfort dla wędkarza

Myślimy o wędkarzach, dlatego oferujemy 20 dwuosobowych stanowisk z drewnianymi pomostami i łódkami. Ponadto zapewniamy nowoczesne zaplecze socjalne dla Twojego komfortu.